Isabelle A over haar monsterhit ‘Lekker Beest’: “Toen het uitkwam, dacht ik: als dit niet mijn doorbraak wordt, dan stop ik met muziek.” (foto Sebastiaan Bedaux)

Isabelle A: “Nog zo’n monsterhit scoren? Goh, hoeft eigenlijk niet”

Exact 35 jaar geleden scoorde Isabelle A een monsterhit met ‘Lekker Beest’. Of preciezer: met de meer dansbare B-kant van ‘Lekker Beest’. Zonder die hit had de Gentse zangeres wellicht de stekker uit haar jeugdige carrière getrokken. Nu, 35 jaar later, brengt Isabelle A de originele versie van het nummer opnieuw uit. “Overal waar ik kom, moet ik ‘Lekker Beest’ zingen. Dan kan ik het 35-jarig bestaan maar beter aangrijpen om het nummer te vieren.”

Het is een drukte van jewelste in de BloemBar, een hippe en uiterst fleurige ontbijt- en lunchzaak in Boechout, maar aan één tafeltje is er gelukkig nog plaats, en net aan dat tafeltje zit Isabelle A (49) op me te wachten. Ze heeft wat te vieren: het 35-jarig bestaan van Lekker Beest, het nummer dat van Isabelle een wereldster in Vlaanderen maakte. De ideale gelegenheid voor de Gentse zangeres om de single – de originele en minder bekende versie – opnieuw uit te brengen.

Voordat we het daarover hebben: beschrijf me eens even jouw ideale zondag?

“Ik slaap uit tot een uur of tien, zeker als ik op zaterdagavond na mijn optreden laat ben thuisgekomen en loop dan het liefst zo lang mogelijk in pyjama rond. Op een ideale zondag is er tijd om te genieten, van ontbijt, van het goede weer, van een boek. Als mijn zoon bij mij is, gaan we wat kuieren. Ik haal een bloemetje in huis, ik maak een brunch. De televisie durft op zondagmiddag al eens aan te staan voor de koers. En ’s avonds ga ik graag wat eten in een restaurant bij mij in de buurt waar ik de mensen ken.”

“Ik eet niet één taartje, maar ik durf er voor mezelf wel een stuk of vier te gaan halen”

Waar bezondig je je aan?

“Aan snoepen. Ik snoep, zeker op zondag, aan één stuk door. Niet één taartje, maar ik durf er voor mezelf wel een stuk of vier te gaan halen, liefst met marsepein en veel slagroom. Ik moet toegeven dat ik een suikerverslaving heb, die ik nu onder controle probeer te houden. Op weekdagen ga ik vaak sporten, maar op zondag eet ik toch heel veel suiker.”

Het is moeilijk te geloven, maar volgens Wikipedia word je volgende maand 50. Zit je daarmee in?

“Ik voel me nog steeds 35. (lacht) Al moest ik op mijn 35ste niet sporten om er goed uit te zien. Nu moet ik er iets meer voor doen. Ik denk dat optreden me jong heeft gehouden, hoewel het natuurlijk een vermoeiende carrièrekeuze is, met al die shows in de late uurtjes. Maar ik bekijk mijn leeftijd positief: ik ben blij dat ik 50 mag worden. Soms hoor ik rondom mij van mensen van mijn leeftijd die ziek worden, kanker krijgen. Dan denk ik: oké, voorlopig ben ik nog gezond. Ik sta daar tegenwoordig al eens wat vaker bij stil. Misschien zijn het ook goede genen. Mijn bompa zag er op zijn 92ste nog keigoed uit.”

‘Lekker Beest’, het nummer waarmee je doorbrak, is inmiddels 35 jaar oud. Het ideale moment om je carrière in de bloemetjes te zetten?

“Eigenlijk wel. Het is een mooie gelegenheid om dat nummer nog eens in de spotlights te zetten. We brengen de originele versie – die destijds trouwens geen hit was geworden, de dansbare B-kant van die single was dat wel – nu opnieuw uit, met alle toeters en bellen. Ik was 14 toen ik Lekker Beest inzong; het kwam uit toen ik 15 was. En ik was toen al enkele jaren met muziek bezig. Ik presenteerde het jongerenprogramma Tv Tam Tam vanaf mijn elfde en had op heel jonge leeftijd al een paar singletjes uitgebracht. Toen Lekker Beest uitkwam, dacht ik: als dit niet mijn doorbraak wordt, dan stop ik met muziek.”

Isabelle op televisie

“Of ik opnieuw televisie zou willen maken? Dan moet je eerst de kans nog krijgen natuurlijk, wat voor een vrouw vanaf een bepaalde leeftijd niet meer zo evident is. Al moet ik ook toegeven dat een nieuwe tv-carrière geen droom van me is. Maar ik vind het wel leuk om als gast in een tv-show op te duiken. Voor De Slimste Mens ter Wereld hebben ze me al vaak gevraagd, maar ik zou daarvoor te veel stress hebben om goed te presteren. Ze hebben me ook al een paar keer gepolst voor The Masked Singer, maar ik vrees dat mensen mijn stem te snel zouden herkennen. Ze zouden me daar beter in de jury zetten. (lacht) Of in The Voice zou ik ook heel leuk vinden.”

Heb jij door zo jong al in de muziek- en tv-industrie te belanden niet een groot deel van je jeugd gemist?

“Er zijn veel mensen die me dat vragen, maar ik wou als kind niks anders. Op een bepaald moment zag ik Sandra Kim het Eurovisiesongfestival winnen en ik dacht: dat wil ik ook. Niet per se dat festival, maar wel zangeres worden. Ik werd op mijn elfde ontdekt door een manager, won de ene na de andere talentenwedstrijd, en op mijn 15de kwam ik in de volwassen muziekwereld terecht dankzij Lekker Beest. Die eerste paar jaar was dat tof, maar als je tien optredens op een weekend moet doen op zulke jonge leeftijd, dan word je wel geleefd. Maar nogmaals: ik wilde echt optreden.”

En hoe zit dat nu? Je bent altijd actief gebleven als zangeres. Zou je nog zo’n monsterhit als ‘Lekker Beest’ willen scoren?

“Goh, dat hoeft eigenlijk niet. Ik wil vooral niet meer geleefd worden. En ook niet meer zo vaak optreden als vroeger. Hoe het nu al een paar jaar loopt, vind ik prima. In het voorjaar heb ik Isabelle à la Française gedaan, een volledig Franstalig programma waarmee ik langs de cc’s heb getoerd. En verder staan er dit jaar heel wat buitenoptredens op de agenda, op kleine en grote festivals, op mooie plekken zoals het Rivierenhof. Na de zomer trek ik opnieuw naar de culturele centra. Ook blijf ik optreden met mijn coverband Les Copines. En ondertussen blijf ik ook nieuwe muziek schrijven. Als daar nog iets uitkomt, zou dat heel tof zijn, maar voorlopig is een nieuw album nog niet aan de orde. Al zie ik een live-album met orkest, op vinyl, nog wel zitten.”

Is je stem nog even krachtig als vroeger?

“Mijn stem is enorm veranderd, veel zwaarder geworden, maar nog steeds krachtig. Als je naar mijn coverband komt kijken, zie je een andere Isabelle. Niet Isabelle A. Ik kruip dan in de huid van andere artiesten; je stem moet daarvoor krachtig genoeg zijn.”

Meer info over Isabelle A en haar shows vind je op isabellea.be

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier